сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Познати

Никој нема да поверува дека наполни толку години- Меланија во самоизолација го прослави роденденот

Никој нема да поверува дека наполни толку години- Меланија во самоизолација го прослави роденденот

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден.

По тој повод, популарната ФЛОТУС (Твитер-кратенка за „First Lady of the United States“), доби честитка и од својот сопруг, претседателот Доналд Трамп. Тој на Твитер напиша: „Среќен роденден, Меланија – нашата сјајна прва дама!”

Како што се очекуваше, тие овој ден го минаа дома, како и повеќето Американци – поради пандемијата на новиот коронавирус.

Таа на здравствените работници и децата во болниците во 10 сојузни држави во четвртокот им испрати подарок пакети – како што самата рече, „како мал знак на благодарност за нивната храброст и пожртвуваност во време на коронавирусот”.

Инаку, Меланија Трамп, како прва дама, ја промовира својата „Би-Бест“ (Биди најдобар) кампања против злоупотреба и вознемирување на интернет.

Коронавирус