четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 16
home Познати

Никој не знаеше дека се роднини: Овој српски пејач е чичко на Катарина Грујиќ!

Никој не знаеше дека се роднини: Овој српски пејач е чичко на Катарина Грујиќ!

Популарната пејачка Катарина Грујиќ откри дека е во роднински врски со еден познат пејач.

Каќа откри дека ќе прослават што српскиот пејач Радиша Трајковиќ Ѓани е на слобода, а во таа прилика и откри тој и е чичко.

„Ние ќе прославиме што ја одслужи казната. Сега е ред да прославиме. Секако, морам да кажам дека тој не го направи тоа намерно. Ние бевме покрја него како поддршка. Го познавам од својата седма година, тој е побратимен со мојот татко, па ми доаѓа како вујко“ истакна Каќа.

Потсетуваме, на 3 април, Ѓани и неговата сопруга беа уапсени поради непочитување на мерките за зашитита од коронавирусот, а потоа добија и условна казна.

Коронавирус