четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 118
home Познати

Никој не веруваше дека Кија Коцкар е волкав верник – таа го одбележа денешниот празник: „Симболично, само за мене“ (ФОТО)

Никој не веруваше дека Кија Коцкар е волкав верник – таа го одбележа денешниот празник: „Симболично, само за мене“ (ФОТО)

Пејачката Кристина Кија Коцкар со новата објава на Инстаграм ги воодушеви следбениците и откри дека го слави Петковден.

Пејачката подготви се за христијанскиот празник и испрати трогателна порака на социјалните мрежи.

– Денеска Света Петка и официјално стана слава на оваа куќа. Симболично обележувам. Само за себе оваа година, напиша Коцкар на Инстаграм и објави клип на кој се гледаат темјан, свеќи и црвено вино, како и вода од Црква.

Кија се огласи и на Твитер кој неодамна го отклучи за сите и напиша:

– Српската православна црква денеска го слави Петковден, светец кој е познат како заштитник на жените, болните и сиромашните. Моја лична, мала слава.

Најнови вести