недела, 5. декември 2021. Вести денес: 96
home Познати

Никој не очекуваше: Карлеуша ги закопа воените секири со оваа пејачка

Никој не очекуваше: Карлеуша ги закопа воените секири со оваа пејачка

Кристина Киа Коcкар и Јелена Карлеуша се смирија. Фолк дивата одлучи да ги „закопа военаите секири“ заради мајката на Киа која во младоста му помагала на нејзиниот сопруг Душко.

– „Никогаш не мислев ништо лошо, без врска се препукувавме … Бев културна, постојано велев дека тоа е само шоубизнис. Имаше една работа што многу ми пречеше, но сега нема да зборувам за тоа. Било, па поминало. На Карлеуша и се случи трагедија во случајот со мајка и, па јас не продолжив повеќе да полемизирам со неа. Потоа видов дека на Инстаграм Јелена ми ја лајкнала нејзината песна што јас ја изведував. Јас на настапите пејам дури четири нејзини песни“ – изјави Киа за српски „Гламур“.

Коронавирус