понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 147
home Познати

Никој досега не ги понижил своите фанови, како што тоа сега го направи Елтон Џон (ВИДЕО)

Никој досега не ги понижил своите фанови, како што тоа сега го направи Елтон Џон (ВИДЕО)

Популарниот музичар Елтон Џон направи инцидент на концертот во Лас Вегас во четвртокот.

Тој на бината повика фанови, кои го допираа додека свиреше на клавирот по што се изнервира и си замина.

„Гонете се“, почна да довикува пејаџот на еден фан, кој не престана да го допира.

На крајот му покажа среден прст, стана од столчето и се оддалечи од клавирот, додека бендот во позадина продолжи со свирење, а публиката вчудоневидно гледаше на сцената.

Елтон Џон ги повикува фановите на бина на секој негов концерт, а по овој инцидент изјави дека ќе прекине со тоа.

„Се уништивте“, изјави тој пред да ја започне следната песна.