четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Познати

Никогаш видени фотографии од венчавката на Тома Здравковиќ: Ова е неговата втора жена за која никој не знаел (ФОТО)

Никогаш видени фотографии од венчавката на Тома Здравковиќ: Ова е неговата втора жена за која никој не знаел (ФОТО)

Малку е познато дека легендарниот пејач Тома Здравковиќ се женел четири пати, а негова втора сопруга бил Милица Божиќ.

Милица била во брак со Тома околу две години, и таа го напуштила поради неговиот начин на живот, бидејќи тој имал пороци како коцкање и алкохол.

После тоа, Милица повторно се омажила и добила две ќерки, а една од нив сега сподели фотографии од свадбата на нејзината мајка и Тома Здравковиќ.

– Том и мајка ми кога се сакале – напиша таа на Инстаграм.

Милица починала пред неколку години и не доживеа да го гледа филмот „Тома“, достигнување за животот на Тома Здравковиќ, чија премиера беше на 15 септември.

Да потсетиме, првата сопруга на Тома Здравковиќ била Олгица, со која ја добил ќерката Жаклина. Потоа се оженил со Милица Божиќ, а по разводот со неа се оженил со својата трета сопруга Нада. Четвртата сопруга на Тома, со која бил до неговата смрт, е Гордана, со која го има синот Саша.

Најнови вести

Локални избори 2021