понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Никогаш нема да погодите колку години има оваа позната актерка- со гордост кажува кога е родена, но никој не и верува (ФОТО)

Никогаш нема да погодите колку години има оваа позната актерка- со гордост кажува кога е родена, но никој не и верува (ФОТО)

Верувале или не станува збор за познатата 54-годишна актрка Кетрин Фулоп од Венецуела која што ја обожава целата Латинска Америка.

Освен што изгледа неверојатно добро за своите години, Кетрин со гордост кажува која година е. Таа постојано вежба, добро се грижи за здравјето, а очигледно е и дека има добра генетика.

Последната фотографија која што ја објави на социјалната мрежа на Инстаграм предизвика лавина на коментари и за само 9 часа собра повеќе од 100 илјади лајкови.

 

View this post on Instagram

 

Mi #tbt campaña @peterpanlenceria año 2002 jajajaaa si mal no recuerdo #photos @machadito1

A post shared by Catherine Fulop (@fulopcatherine) on

Дека вежбањето во младоста претставува кредит за на старост потврдува и оваа латино убавица, која секојдневно на својот Инстаграм споделува совети со жените ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

Envejecer es inevitable, pero cada uno puede elegir cómo hacerlo. La actividad física es clave para sentirnos mejor, con más fuerza, resistencia y equilibrio. Con los años vamos perdiendo masa muscular, es por eso que el trabajó de fuerza es clave. Una persona que ha sido activa durante toda su vida llega a ser un adulto mayor mucho más armado físicamente para transitar esa etapa, para poder seguir siendo independiente y disfrutar de manera ágil y con dominio de su cuerpo todos los años que le queden por vivir. Tener un estilo de vida saludable es el camino para vivir más y mejor! Se les quiere ♥️🦋 By @verosegreto en mi libro ESPLÉNDIDAS. @planetadelibrosar . #bronceado @tan.and.go

A post shared by Catherine Fulop (@fulopcatherine) on

Коронавирус