четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 18
home Познати

Никогаш не била поубава: Меланија заблеска во раскошен фустан достоен за кралица (ФОТО)

Никогаш не била поубава: Меланија заблеска во раскошен фустан достоен за кралица (ФОТО)

Претседателскиот пар допатува во службена посета на Лондон, а Меланија, сосема очекувано, заблескала во полн сјај.

За гала вечерта и средбата со премиерката на Велика Британија, Тереза Меј и нејзиниот сопруг, Меланија спремила нешто навистина спектакуларно.

Кога излегла од автомобилот во раскошен фустан на францускиот дизајнер Жил Мендела, сите погледи биле вперени кон неа.

Елегантната балска тоалета во нежно жолта нијанса веднаш била оценета од страна на модните критичари како фустан достоен за кралскиот двор и креација во која Меланија изгледала најелегантно досега.

Кројот на преубавиот фустан го истакнал најтесниот дел од струкот на првата дама, а неверојатно раскошните ракави кои паѓале до подот направиле таа да изгледа како најпрефинета ѕвезда на црвениот тепих.

 

Најнови вести