четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 215
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Познати

Никаде го немаше да прослави за внукот, а имаат нешто заедничко- таткото на Богдана е најсреќен дедо на свето само поради една работа!

Никаде го немаше да прослави за внукот, а имаат нешто заедничко- таткото на Богдана е најсреќен дедо на свето само поради една работа!
Foto: Alo!/Nenad Vujanović

Ново печената мајка Богдана Ражнатовиќ денеска во приватна болница на свет го донесе првиот внук на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Цеца заедно со Вељко, Анастасија, нејзината сестра Лидија, како и сестрите на Богдана Родиќ и нивната мајка Наташа уште пред болницата ја започнаа семејната веселба.

Сепак на прославата во болницата не беше таткото на Богдана, Богдан.

Тој според српските медиуми денеска е најсреќниот дедо бидејќи покрај својот роденден го прославува и раѓањето на внукот Жељко.

Парламентарни избори 2020