сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 84
home Познати

„Ни срам, ни перде“: Наташа Беквалац имаше остра забелешка кон водителот на утринска програма

„Ни срам, ни перде“: Наташа Беквалац имаше остра забелешка кон водителот на утринска програма

Наташа Беквалац неодамна го прослави својот 40-ти роденден, а впечатоците уште еднаш ги собра во шоуто „Утро“ со Филип Цукановиќ.

Но, пред сè, Наташа уште еднаш имаше „забелешка“ на најавата за неа.

“Минатата недела го прослави својот 40-ти роденден. Направи голема забава и ги воодушеви сите свои обожаватели со снимата од концертот од „ Арена “. Наташа Беваклац ми е гостин”, рече Чукановиќ.
„Не ја сакам оваа најава“, реагираше Наташа низ смеа.

„Што сакаш поинаку?“, Ја праша Филип.

„Рано утро, па 40-ти роденден…“, објасни пејачката.

“Чекај, тоа е комплимент. Изгледаш 10 години помлада”, и ‘рече водителот, а потоа продолжија на темата на роденденската забава каде што Наташа ги собра најблиските луѓе.

Пејачката откри дека било убаво и дека навистина сите добро се забавувале.

“Ништо невообичаено не се случи за роденден, луѓето пиеја … Јас обично не славам родендени од кога имам деца, некако прославите се резервирани за нив, но тоа е 40, па некако е важно. Имав два фустани, како на свадба “, рече Наташа.

Беквалац откри и дека во моментот нема емотивен партнер, но и дека верува дека немала привилегија да ужива во љубовта и да има верен партнер, иако им се восхитува на сите што имаат различна приказна од неа.

„Животот ми даде таква приказна, но јас им се восхитувам на жените кои живеат поинаков живот од мене“ – изјави Наташа.

Коронавирус