четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 173
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Познати

Нежна невеста: Ксенија Николова се омажи во краток и необичен невестински фустан (ФОТО)

Нежна невеста: Ксенија Николова се омажи во краток и необичен невестински фустан (ФОТО)

Писателката Ксенија Николова која пред некоклу дена во матично склучи граѓански брак, денеска со избраникот се венчаше и во црква.

На интимна церемонија со најблиските, таа стапи и во брак пред Бога со Ненад Николовски.

За посебниот ден, Ксенија изгледаше нежно и преубаво во необичен краток фустан кој не наликува на оние класичните невестински.

Нека им е со среќа!

Најнови вести

Локални избори 2021