сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 24
home Познати

Неверојатно приказна за прстенот на кралицата Елизабета: Го носи цели 70 години и со негова помош праќа тајни сигнали (ВИДЕО)

Неверојатно приказна за прстенот на кралицата Елизабета: Го носи цели 70 години и со негова помош праќа тајни сигнали (ВИДЕО)

Кралицата Елизабета Втора поседува еден многу редок вид на парче накит, што често е предмет на разговор во круговите на кралското семејство.

Имено, тоа е нејзиниот веренички прстен кој повеќе од 70 години не го вади од раката. Овој прстен крие многу интересна приказна.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус