недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 50
home Познати

Несреќа на концертот на Северина

Несреќа на концертот на Северина

Една од најголемите хрватски ѕвезди Северина неодамна ја започна својата турнеја „The magic tour“.

Како дел од оваа турнеја, Северина пред некој ден одржа и спектакуларен концерт пред полната „Штарк Арена“ во Белград.

На концертот освен нејзините фанови присуствуваа и голем број на јавни личности. Меѓутоа, кога започна концертот односно во текот на изведбата на првата песна се случи незгода во „Штарк арена“.

Имено, Северина се појавила на сцената и почнала да пее, а во салата се слушнало врескање, пишува ало.рс

„Рефлекторот пукна, а стаклото се разлета право на публиката. Девојките вреснаа, како што видовме, малку ги повреди скршеното стакло, а обезбедувањето веднаш ги тргна“, открил очевидец и додава:

„Откако е избегната трагедија, обезбедувањето остана да стои на местото каде што беше стаклото за да никој не се приближи и да не се повреди. За среќа, се помина добро и никој не се повреди“ вели сведокот.

За потсетување, Северина продолжува со своја турнеја.

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус