среда, 27. мај 2020. Вести денес: 91
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Несекојдневен чин на свадбата на српскиот пејач: Дошол по невестата, но го чекал услов (ФОТО)

Несекојдневен чин на свадбата на српскиот пејач: Дошол по невестата, но го чекал услов (ФОТО)

Српскиот пејач Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина Колозеус го изговорија судбоносното „да“, а прославата започнала во домот на водителката.

Откако ја зема невестата, која кумот ја откупи со пати, младоженецот морал да потпише нешто слично на предбрачен договор.

-Ги нема тие пари кои кумот може да ги плати. Прво да потпишеш договор па ќе ја дадеме невестата, се ценкала деверушата.

Коронавирус