сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 17
home Познати

Непозната за јавноста: Ова е сопругата на Дино Мерлин со која е во брак две децении (ФОТО)

Непозната за јавноста: Ова е сопругата на Дино Мерлин со која е во брак две децении (ФОТО)

Популарниот пејач Дино Мерлин со неговата сопруга се во брак две децении. Дино не се појавува во јавност со сопругата, така да многумина не знаат како изгледа.

Мерлин и неговата сопруга се заедно од 17 години, а се оженил со неа на 21 година.

Избегнуваат заедно да се појавуваат во јавност, но Дино неколку пати истакна дека таа му е најголема поддршка во професијата, а тој и посвети неколку песни.

Еве како изгледа сопругата на познатиот пејач.

Извор: Вистина

Најнови вести