четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
Во живо

Прес-конференција на Мицкоски

home Познати

Неодолива убавица: Цел свет гледаше во сестрата на Јелена Ѓоковиќ, сличноста им е неверојатна – сите зборуваат за нејзиното хоби

Неодолива убавица: Цел свет гледаше во сестрата на Јелена Ѓоковиќ, сличноста им е неверојатна – сите зборуваат за нејзиното хоби

Кога на УС Опен се појави да го бодри Новак Ѓоковиќ речиси целиот свет се запаша која е неодоливата девојка во публиката.

Таинствената црнка Марија Ристиќ наскоро се најде во центарот на светската јавност, а потоа сите останаа во неверување кога дознаа дека таа и е сестра на Јелена Ѓоковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Ristic (@_marija.ristic_)

Медиумите откако започнаа да ги споредуваат двете сестри, целиот свет ги виде нивните сличности како и насмевката со која пленат сестрите.

Оваа убавица има и свој блог каде објавува кратки текстови за мотивација, различности, мода и слично…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Ristic (@_marija.ristic_)

Освен тоа се занимава и со јавање на коњи, а фотографиите ги објавува и на блогот и на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Ristic (@_marija.ristic_)

Таа веќе шест години е во брак со својот избраник Будимир, а колку уживаат доказ се нивните заеднички фотографии, погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

Коронавирус