понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 113
home Познати

Неодамна стана дедо, а сега се ожени на 52 години: Тони Цетински со емотивни зборови се заколна на вечна љубов кон оваа убавица (ФОТО)

Неодамна стана дедо, а сега се ожени на 52 години: Тони Цетински со емотивни зборови се заколна на вечна љубов кон оваа убавица (ФОТО)

Хрватскиот пејач Тони Цетински се ожени на 52 години, а фотографиите од венчавката ги сподели со фановите.

Имено пејачот сподели емотивна фотографија на Инстаграм од свадбата и упати емотивна порака која наиде на воодушевување кај неговите фанови и следбеници на Инстаграм.

-Секое добро кое го имаме или го правиме може единствено да доаѓа од Бога кој е само добар. Исто така ако љубовта сакате да биде вистинска  таа ќе мора да дојде од Божјата љубов… се само дел од зборовите кои ги напиша пејачот.

Тој на крајот додава и порака до мажите за да ги љубат своите жени како што Исус ја љубел црквата и се предал за неа.

Инаку Цетински неодамна стана дедо и доби внук од неговиот син, а вчера на 52 години застана на лудиот камен.

Локални избори 2021