сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Неодамна го погреба кумот Шабан, а сега уште еден маж замина за секогаш на еден месец пред да се породи нејзината ќерка (ФОТО)

Неодамна го погреба кумот Шабан, а сега уште еден маж замина за секогаш на еден месец пред да се породи нејзината ќерка (ФОТО)
ФОТО: E-Stock/Ivan Dobričić

Пејачката Зорица Брунцлик  неодамна беше погодена од трагедијата која се случи неочекувано, откако во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ со кого беа кумови.

По болката и тагата, семејството го погоди нова трагедија, почина братот на пејачката.

-Зорица за кратко време ја напуштија двајца блиски мажи, откако едвај се опорави по смртта на нејзиниот кум Шабан, овој пат остана без својот брат кој се занимаваше со музика, вели за српските медиуми сопругот Кемиш.

Инаку семејството овој период чека и принова од нивната ќерка Злата која е пред породување.

Коронавирус