четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 118
home Познати

Ненадејно почина познатата актерка- македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“

Ненадејно почина познатата актерка- македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“
Stephanie Niznik

Акерката Стефани Низник почина на 53-годишна возраст .Починала во својот дом во Калифорнија, а причина за смртта се уште не е позната. Да потсетиме таа беше телевизиска актерка, па нејзиниот лик сигурно го имате виденоп на малите екрани.

Најпозната е по улогите во сериите „Вовед во анатомија“, „Изгубени3, „Ѕвездени патеки“, „Истражувачи од Мајами3.

Не била мажена, но зад себе оставила голем број членови од блиското семејство.