понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Немаше кој да ја одведе до олтарот: Се омажи ќерката на Иво Санадер

Немаше кој да ја одведе до олтарот: Се омажи ќерката на Иво Санадер

Се омажи помладата ќерка на поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, Бруна, која имаше долгогодишна врска со Ведран Вукаданович.

Нивната венчавка се одржа на островот Хвар, во катедралата св. Стејепан.

Бруна до црквата ја допрати постарата сестра Петра, иако самата вели дека од секогаш сакала до олтарот да ја донесе татко и Иво Санадер, кој сега е во затвор за корупција и
злоупотреби.

Сепак , невестата и гостите беа весели и убаво се забавуваа, пишуваат хрватските медиуми.

Коронавирус