среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 151
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

НЕМАЛА ПАРИ ЗА НОВ ФУСТАН: На Евровизија се појави во стариот, па растури – „ми се допаѓаше еден, но беше многу скап“ (ВИДЕО)

НЕМАЛА ПАРИ ЗА НОВ ФУСТАН: На Евровизија се појави во стариот, па растури – „ми се допаѓаше еден, но беше многу скап“ (ВИДЕО)

Во големото финале на Евровизија се пласираа првите десет финалисти, а меѓу нив и големото изненадување за многумина, претставничката на Литванија, Моника Лиу.

Иако според обложувалниците немаше шанса за влез во финалето, Моника сепак растури и се најде меѓу првите десет финалисти.

Свое место во финалето избори со стариот фустан, поточно истиот во кој пееше во Литванија на домашниот избор за песна на Евровизија, бидејќи немала пари за нов.

„Размислував за друг фустан, но пред се таа што ми се допаѓаше беше многу скапа. Освен тоа, сфатив дека фустанот кој го имам е многу соодветен и веќе стана составен дел од моите настапи“, вели Моника.

Сепак, ниту стариот фустан, ниту прогнозите на обложувалниците не ја спречи Моника со својот настап да доминира на сцената во Торино.

Коронавирус