вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 173
home Познати

Немал на што да свари кафе: Српскиот рапер откри која пејачка му дошла на врата со шпорет во гепекот

Немал на што да свари кафе: Српскиот рапер откри која пејачка му дошла на врата со шпорет во гепекот

Српскиот рапер Иван Ивановиќ Џус (39) неодамна се пресели во семејството во Шабац, а еден ден се појави колешка кој сакаше да дојде да го посети и му донесе оригинален подарок.

Имено, Џус гостуваше во емисијата кај Огњен Амиџиќ, каде откри дека со семејството се преселил во Шабац за време на пандемијата на коронавирусот.

Поранешниот учесник на реалното шоу тогаш се присети дека, додека ја градел куќата, добил покана од пејачката Вера Матовиќ, која му рекла дека ќе дојде во неговата куќа на кафе.

– Скокам од креветот, доаѓаат Вера и Раца, Вера во „Тојота Јарис“, доаѓам, го отворам багажникот, кога тоа шпорет – се присети Џус.

Вера додаде:
– Го прашав дали имаат шпорет во Шабац за правење кафе, тој ми одговори не, но ќе купам. Тогаш веднаш знаев што ќе му дадам – ​​вели Вера.

Раперот тогаш откри како изгледа неговиот живот надвор од Белград:

– Кога дојдов во Шабац, првпат го почувствував темпераментот, брат, сето тоа е лудо како мене, реков дека тоа е тоа, чувството за хумор е лудо и секој има добра расположение, ми се допаѓа Сава, воздухот, сè – заклучи Џус.

Да потсетиме, Џус се обиде во неколку реални шоуа, но тој посочи дека за него сега тоа е само грдо минато и дека тој повеќе не би прифатил учество.

Коронавирус