недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 20
home Познати

Нема среќа во љубовта, се разведува по четврти пат: Борис Новковиќ се раздели од убавицата од Хрватска

Нема среќа во љубовта, се разведува по четврти пат: Борис Новковиќ се раздели од убавицата од Хрватска

Музичарот Борис Новковиќ (52) откри дека повеќе не е со загрепската манекенка Ирис Волф (27), пишува Gloria.hr.

Тие се венчаа пред година ипол, а набргу потоа добија и принова во семејството, девојче што го нарекоа Си.

Кога во ноември 2018 година се дозна дека Борис очекува дете со студентката по моден дизајн и „најсексапилната Хрватка“ во 2015 година, тие истакнаа дека и двајцата го посакувале тоа.

Двојката е во врска од пролетта 2018 година, а поради разликата во годините, јавноста не им предвидуваше светла иднина од самиот почеток. Имено, Борис е постар од Ирис 25 години. На почетокот тие се појавува заедно на јавните настани, а и самата Ирис на социјалните мрежи потврди дека се во врска.

-Ирис и јас не сме формалисти и не робуваме од социјалните скрупули, но тајно ја легализиравме нашата врска во кругот на нашите родители пред еден месец. Ирис е Новковиќ од тогаш – пејачот признала на 24сата.хр во април 2019 година.

Пред бракот со Ирис, му се распаднале три брака.

 

 

 

Најнови вести

Коронавирус