четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Познати

Нема шанси да го познаете: И тој е фудбалер, но води мирен живот- ова е братот на Огнен Врањеш кој има поразличен имиџ (ФОТО)

Нема шанси да го познаете: И тој е фудбалер, но води мирен живот- ова е братот на Огнен Врањеш кој има поразличен имиџ (ФОТО)

Откако стана славен по секс скандалот со пејачката Јелена Карлеуша медиумите не го оставаат на мира фудбалерот Огнен Врањеш.

Од моментот кога тој од фудбалер познат по успесите само во професијата стана најголема секс скандалозна ѕвезда медиумите не го оставаат на раат и му дишат во врат.

Врањеш во секој момент за време на скандалот добиваше целосна поддршка од своето семејство, а особено од својот брат.

Тој е исто така фудбалер, кој за разлика од неговиот брат води мирен семеен живот.

Во 2013 година тој играл за српскиот клуб „ФК. Војводина“, додека од јануари 2018 година игра за „Железничар“ кој го напуштил минатиот месец.

Коронавирус