недела, 7. март 2021. Вести денес: 66
home Познати

„Нема да заработувате на мене“ – Памела Андерсон се збогува со социјалните мрежи

„Нема да заработувате на мене“ – Памела Андерсон се збогува со социјалните мрежи

Во вторникот, Памела Андерсон засекогаш се прости од социјалните мрежи со својот последен пост на Инстаграм. Ѕвездата на популарната ТВ серија „Чувари на плажата“ одлучи дека повеќе нема да користи Фејсбук, Инстаграм и Твитер, а објасни и зошто.

– Тие сакаат сите да го контролираат нашиот мозок. Никогаш не ме интересирале социјалните мрежи, и сега конечно се чувствувам слободнс, прифатив живот искрено инспириран од читање и од природата.

Најнови вести

Коронавирус