сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Познати

Нема да верувате колку пари му должи Северина на поранешниот сопруг и зошто

Нема да верувате колку пари му должи Северина на поранешниот сопруг и зошто

Северина Којиќ никако да има мир, по сите несреќи во кои се најде во последно време, сега ја прекрши и судската мерка,  па мора да плати казна.

Имено, судот одлучил дека пеачката Северина мора да ја врати патната исправа на синот Александар на неговиот татко, Милан Поповиќ. Патната исправа е кај нејзе уште од 11 фебруари, а жалбата која ја поднела, судот и ја прогласил за неоснована, односно ја одбил.

За прекршување на мерката, задржување на патна исправа, пеачката за секој ден мора да плати по 1.000 куни (околу 132 евра), односно вкупно нешто повеќе од 20.000 евра.

Парите мора да му ги уплати на поранешниот сопруг Поповиќ, а тој како што пренесуваат српските медиуми, ветил дека целиот износ ќе го донира за хуманитарни цели.

 

 

ЕУРО 2020

Македонија