вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 154
home Познати

Нема да верувате како изгледа денес: Ја освои публиката во 90-тите години со големиот хит, се зборуваше дека се предозирал, но…

Нема да верувате како изгледа денес: Ја освои публиката во 90-тите години со големиот хит, се зборуваше дека се предозирал, но…

Песната „Freestyler” на финското хип-хоп дуо „Bomfunk MC’s” е еден од најголемите светски хитови од крајот на 20-от век, а детето од спотот со необична фризура беше идол за многу деца ширум светот.

Песната која е снимена во 1999 година ги освои сите топ листи, а долго време беше и неизбежен избор на ди-џеите во клубовите на сите континенти. Синглот беше број 1 во повеќе од 10 земји и се „вртеше” на сите телевизии и радио станици.

Марло Снелман се појавил во спотот кога имал 15 години, а остана препознатлив по својата уникатна фризура. Многумина мислеа дека тинејџерот е дел од групата, но тој се обиде да оствари музичка кариера години подоцна во проектите “Hipsters” и “Okta”. За жал, не успеа да привлече ни близу толкаво внимание како во спотот на “Freestyler”.

 

View this post on Instagram

 

Mais d’été Staged photo by @hanzgueco #35mm

A post shared by Marlo Snellman (@marlitos_way) on

Своевремено на интернет кружеа лажни информации дека Марло починал од предозираност, но тоа подоцна се утврди како неточно.

По 26 години, Спелман повеќе не брка музичка кариера, но музиката му останало важно хоби. Денес 36-годишниот Марло живее во Париз и се занимава со професионално готвење.

Во продолжение, присетете се на имиџот кој го имаше Марло во 1999 година:

Коронавирус