петок, 14. август 2020. Вести денес: 7
home Познати

Нема да поверувате како изгледа денес: Беше позната македонска пејачка и претставничка на Евровизија, па се откажа од музиката и отсели

Нема да поверувате како изгледа денес: Беше позната македонска пејачка и претставничка на Евровизија, па се откажа од музиката и отсели

Речиси нема кој од помладата генерација не ја памети поранешната пејачка и млада ѕвезда на М2 продукција Сара Маркоска која кариерата ја започна речиси во детските години.

Младата надежна пејачка ја претставуваше и нашата земја на Евровизија во 2009 година, а потоа победи на Макфест во 2012 година, по што речиси ја снема од македонската сцена.

Иако желбата за пеење и љубовта кон музиката и се во крвта денеска таа е далеку од очите на јавноста.

 

View this post on Instagram

 

🏡 🤍 #Nola #mood

A post shared by Sara Markoska (@saramarkoska) on

Денеска таа е вистинска убавица која неодамна го прослави и својот 25 роденден.

Според фотографиите на социјалните мрежи таа живее далеку од Македонија, а често објавува фотографии од патувања во Америка.

 

 

View this post on Instagram

 

la serenità

A post shared by Sara Markoska (@saramarkoska) on

Коронавирус