петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 153
home Познати

„Нема да можете да ја погледнете во очи“- фудбалерот кој пред две години стана вдовец ужива со новата девојка со џиновски гради (ФОТО)

„Нема да можете да ја погледнете во очи“- фудбалерот кој пред две години стана вдовец ужива со новата девојка со џиновски гради (ФОТО)

Некогашниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед Рио Фердинанд повторно е во центарот на вниманието откако објави фотографија со неговата девојка.

Британските медиуми овие денови на големо објавуваат за бурниот живот на фудбалерот откако стана вдовец.

Тој на својот Инстаграм профил објави фотографии со својата девојка Кејт Рајт, а во преден план беа нејзините големи гради.

Why’s she on my chair though?!?❤

A post shared by Rio Ferdinand (@rioferdy5) on

Фудбалерот инаку е во врска со Рајт година дена, а никако не смее да се заборави дека фудбалерот претходно беше среќно оженет, но во 2016 година неговата сопруга почина од рак.

Morning tea in the ☀

A post shared by Kate Wright (@xkatiewright) on

Коронавирус