петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 19
home Познати

Нема да ја препознаете: Популарната турска актерка драстично го промени изгледот (ФОТО+ВИДЕО)

Нема да ја препознаете: Популарната турска актерка драстично го промени изгледот (ФОТО+ВИДЕО)

Берѓузар Корел секогаш е беспрекорно дотерана и нашминкана, но и не се срами да покаже фотографии на кои е во секојдневно, обично издание.

Берѓузар е една од најубавите турски актерки, ѕвезда на една од најпопуларните серии на малите екрани во Македонија, серијата „1001 ноќ“, каде ја имаше главната улога на Шехерезад.

Една од најплатените турски актерки токму со таа улога успеа да стекне светска злава, но и љубовта на својот живот. Баш на снимањето на серија се запозна со Халит Ергенч, со кого се омажи во 2009 година.

Година дена подоцна го добија синот Али.

Берѓузар секогаш е беспрекорно дотерана и нашминкана, но и не се срами да покаже фотографии на кои е во секојдневно, обично издание.

А еве како изгледа и со кратка коса, мора да се признае дека и тука е преубава.