четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Познати

Нема да им поверувате на сопствените очи- сите го познаваат како Верка Сердучка, но овој „фраер“ се крие зад познатата облека (ФОТО)

Нема да им поверувате на сопствените очи- сите го познаваат како Верка Сердучка, но овој „фраер“ се крие зад познатата облека (ФОТО)

Пред точно 12 години Украина на Евровизија ја претставуваше Верка Сердучка која со својот спектакл го освој второто место и на Европа и приреди спектакуларно шоу кое се уште се памети.

Тој со 235 поени заврши веднаш зад српската претставничка Марија Шерифовиќ која победи на Евровизија во 2007 година со песната „Молитва“.

 

View this post on Instagram

 

The Grand Final day

A post shared by VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) on

Украинскиот пејач и комичар Андриј Михајловиќ Данилко започнал да пее под името Верка Сердучка во далечната 1991 година кога во Украина јавно се претставил како жена во средни години која живеела во советската доба, а во хумористичните скечеви зборуваше на мешовит украински и руски јазик.

Тој пред три години се појави како член на жирито на Х фактор во Украина како нормален маж, па предизвика лавина коментари како навистина изгледа тој без да се маскира.

 

View this post on Instagram

 

“А нашi самi луччi!” @xfactorstb

A post shared by VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) on

 

View this post on Instagram

 

Поздравляем режиссера Романа Виктюка с 80-летием! Фото: Киев, 2004

A post shared by VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) on

 

View this post on Instagram

 

‘Что-то я не понял результата…’ #andriydanylko #verkaserduchka #xfactor7 #mountainbreeze

A post shared by VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) on

 

View this post on Instagram

 

Live On-air @ #xfactor7 #xfactor (Photo by @the_hardkiss )

A post shared by VERKA SERDUCHKA OFFICIAL (@v_serduchka) on

Парламентарни избори 2020