понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 112
home Познати

Нема да и биде добро по разводот: Еве колку од своето богатство треба да подели Адел со поранешниот сопруг

Нема да и биде добро по разводот: Еве колку од своето богатство треба да подели Адел со поранешниот сопруг

Светската музичка ѕвезда Адел конечно го добила решението за развод. Мегапопуларната пејачка со ангелски глас се разведува ос сопругот Симон Конецки со кого има син.

Популарниот пар уште во април во 2019 година објави дека веќе не се заедно, пет месеци подоцна Адел поднесе документи за развод.

Условите за разводот Симон и Адел ги договорале се до 15 јануари годинава . Но, разводот се уште не е завршен, се чека потписот од судијата. Двајцата инаку, се потпишале дека богатсвото од 190 милиони долари стекнато во бракот ќе биде поделено на две половини.

Адел и Симон врската ја започнаа во 2011 година, една година подоцна станаа родители на синот Анџело Адкинс, во 2016 тие двајца тајно се венчаа. Мегапопуларната пејачка од објавата на крахот на љубовта ослебела цели 45 килограми. Медимите сега шпекулираат дека Адел е во врска со светски познатиот рапер Скеп.

Најнови вести

Коронавирус