четврток, 22. август 2019. Вести денес: 136
home Познати

Некогаш беше најголем заводник, денес е старец со бастун (ФОТО)

Некогаш беше најголем заводник, денес е старец со бастун (ФОТО)

По него лудуваа жените, глумеше во најголемите акции од седумдесеттите и осумдесеттите години.

Но, од сето тоа остана само спомен и бледа слика на некогашниот заводник Берт Рејнолдс.

Папараците го фотографирале на њујоршкиот аеродром каде бавно се движел со помош на бастун.

Живата легенда на филмската уметност кој на почетокот на деветтата деценија од животот ретко кој би го препознал.

Барт беше познат играч на футбал, но се откажа од кариерата и се посвети на актерството.

Во средината на седумдесеттите години стана секс симбол, по него лудуваа најубавите жени на светот и се најде на насловните страници на сите магазини.

Се редеа награди и признанија, а во 1998 година доби „Златен глобус“, а беше номиниран и за Оскар.