понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 155
home Познати

Некогаш беше Мис на Југославија, се занимаваше со пеење: Тогаш доживеа тешка семејна трагедија, а денес е непрепознатлива! (ФОТО)

Некогаш беше Мис на Југославија, се занимаваше со пеење: Тогаш доживеа тешка семејна трагедија, а денес е непрепознатлива! (ФОТО)

Пејачката Андријана Дабетиќ Анчи беше популарна во 90-тите години, а нејзиниот музички подем започна во 1992 година. Сепак, последниве години немавме можност да ја видиме во јавност.

Анчи беше позната и како Мис на Југославија во 1994 година. Таа сними шест албуми, а потоа се повлече од сцената.

Никогаш не сакаше да открие кој е таткото на нејзиниот син Марко, а кога ја погоди трагедијата, зборуваше јавно за неа.

– Таткото на Марко загина во сообраќајна несреќа. Тоа беше ужасен период, кој не можев да го искористам за да излегувам во весниците и досега не сум кажал на никого за тоа. Сигурна сум дека многу луѓе би користеле вакви настани во животот за да пишуваат за тоа, а други да жалат за нив, но не ми се допадна таквата изложеност. Ми беше многу тешко, практично не излегов од дома еден месец, но потоа започнав и целосно му се посветив на мојот син, бидејќи не можев ништо да променам. Ми беше многу тешко поради Марко кој го загуби татко си, затоа што ќе има периоди во неговиот живот кога дефинитивно ќе му треба. Но, животот продолжува, еднаш рече Анчи за „Свет“.

Анжи сега се појави во „Гранд магазинот“, а во коментарите на социјалните мрежи може да ги најдете следниве содржини: „Не ја препознав“, „колку се смени“, „друга личност“, „какво деколте “и слично.

Коронавирус