недела, 4. декември 2022. Вести денес: 54
home Познати

Некогаш беше една од најубавите: Младата актерка објави потресно селфи и го растажи целиот свет (ФОТО)

Некогаш беше една од најубавите: Младата актерка објави потресно селфи и го растажи целиот свет (ФОТО)

27 годишната ѕвезда од „Модерно семејство“, Сара Хејланд, веќе со години води тешка борба со болеста на бубрезите, поради што често е потечена и трпи страшни болки, а како изгледа нејзиното секојдневие, покажа со селфи во болница во која повторно завршила поради компликации со здравјето.

Сара од детството има проблеми со бубрезите, кои не функционираат како што треба, па во 2012 година беше на трансплантација.

Актерката во болница минала една недела, но не откри детали. Покрај селфито напиша:

-Селфито понекогаш е многу повеќе од добар агол и чувство на задоволство. Овој пат со вас одлучив да ја споделам својата вистина. Колку и да била таа болна. Вака изгледа моето лице измачено од работа против моја желба. Сепак, мило ми е дека е така. Здравјето секогаш мора да биде на прво место!

Најнови вести

Коронавирус