четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 72
home Познати

„Некаде во рајот“: Погледнете каде браќата од „Некст тајм“ го минаа четиридневниот празничен карантин (фото)

„Некаде во рајот“: Погледнете каде браќата од „Некст тајм“ го минаа четиридневниот празничен карантин (фото)

Браќата Мартин и Стефан од дуото „Некст тајм“, големиот христијански празни Велигден го поминаа во селото од каде потекнуваат по нивниот татко – Жван, Демир Хисар.

Наместо четиридневниот карантин во нивниот стан во Скопје, тие се решиле да уживаат во руралноста, рустиката, животните, природата…

Дојде време кога градскиот живот е далеку помалку посакуван од оној на село, а браќата близнаци бидејќи имаат каде, им се вратија на корените.

Пред своите следбеници и пријатели на социјалните мрежи, покжаа како се ужива.

Тие објавија неколку прекрасни фотографии за кои добија неколку стотици лајкови.

„Некаде во рајот“, напиша Стфеан седнат во природа.

Мартин пак, најмногу уживаше и се фотографираше во друштво на животните.

Qatar 2022