вторник, 21. март 2023. Вести денес: 35
home Познати

Нека биде радост, доста е тага: Се мажи ќерката на Сузана Турунџиева (ФОТО)

Нека биде радост, доста е тага: Се мажи ќерката на Сузана Турунџиева (ФОТО)

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева се пофали дека нејзината ќерка Лора ќе се мажи.

Таа тоа го објави на својот Фејсбук профил на кој со статус им даде благослов на Лора и Филип.


-Животот никогаш не ми даде трошка време да се припремам ни за тагата, ни за радоста… НЕКА БИДЕ РАДОСТ! Доста беше тага… Лора и Филип, бидете големи и несебични во љубовта, добри и благородни во срцата и бидете ми светло во тунелот кое никогаш нема да згасне. енд ај сеј јес ту ју, напиша Турунџиева.

loading...

Најнови вести