петок, 5. март 2021. Вести денес: 88
home Познати

Нејзиното момче и пукаше во главата па се самоуби: На пејачката денеска и е роденден, а овие зборови на нејзината сестра ќе ве расплачат

Нејзиното момче и пукаше во главата па се самоуби: На пејачката денеска и е роденден, а овие зборови на нејзината сестра ќе ве расплачат

Регионот ја памети по хитовите кои и до ден денес се слушаат во дискотеките иако таа на небото е речиси 10 години.

Станува збор за пејачката Ксенија Пајчин која денеска би наполнила 42 години да не беше убиена од своето момче кое исто така се самоуби.

По тој повод нејзината сестра сподели и фотографија со статус посветувајќи и го на нејзината трагично почината сестра.

-42? Денеска би го прославиле тоа. Замисли јас 22, колку времето лета човеку. Толку од тоа имам да ти раскажувам, но… Знам дека ме чуваш и се смееш горе бидејќи и таму си најубава и таму ги водиш во ред по твое. Мисли на тебе и те сака твојата сестричка. Ксенија е тука, напиша нејзината сестра Миа која сподели и фотографија од нивната младост.

Инаку пејачката во последниот свој јавен настап во емисијата „Вие прашувате“ се појави со модринки на себе за кои останаа мистерија до ден денес…

Само неколку дена потоа манекенот Филип Капизода ја усмрти неа, а потоа и себе пукајќи си во главата.

Коронавирус