среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Познати

Нејзините зборови ќе ви го скршат срцето: Северина во солзи сподели последен поздрав за Оливер (ВИДЕО)

Нејзините зборови ќе ви го скршат срцето: Северина во солзи сподели последен поздрав за Оливер (ВИДЕО)

И Северина испрати емотивна порака на социјалните мрежи за смртта на музичката легенда.

– Ова е тешко, ова нема смисла, ова е претешко… На неговите песни ги учев првите зборови… Ова е многу тешко и не сакам да верувам. Неговите песни ни влегоа на нас како низ мајчино млеко. Тој е во мојата ДНК, и во твојата, и во твојата и во сите нас. Фала ти, папа. Те сакам, Прости ми, папа… сите плачеме, напиша Северина.

Најнови вести

Коронавирус