четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 191
home Познати

Нејзиниот татко во минатото беше фудбалска легенда која потекнува од соседството – денес и неговата ќерка е позната, но по г*лите и провокативни пози

Нејзиниот татко во минатото беше фудбалска легенда која потекнува од соседството – денес и неговата ќерка е позната, но по г*лите и провокативни пози

Христо Стоичков сите го паметат како еден од најпопуларните бугарски фудбалери во 90-тите години од минатиот век во време кога Барселона беше првак во Европа.

Тој е прогласен за најдобриот бугарски фудбалер на сите времиња, а со Барселона пет пати бил првак на Шпанија, освоил и три титули со ЦСКА од Софија,  добитник е и на Златната топка во 1994-та година, истата година кога Бугарија ја однесе до полуфиналето на Светското првенство и беше трето пласиран со неа.

Неговата ќерка Мика е исто така популарна, но затоа што се фотографира гола на социјалните мрежи.

Мика важи како многу слободоумна личност, па затоа објавува многу провокативни фотографии на Инстаграм.

Таа на крајот на 2020 година крена и голема прашина кога на Инстаграм објави фотографија на која е буквално гола со коментар „контроверзијата е дел од природата на уметноста и креативноста“, додека во меѓувреме испрати и врели поздрави од Мексико.

Интересно е што таа е основач на брендот на бугарската водка „dsvodkaedition“ додека специјалност и е маркетингот и лансирање на производи на пазарот.

Коронавирус