сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Познати

ФОТО: Нејзиниот прекар никој, никогаш до сега не го опишал толку убаво! Цеца ги објави зборовите кои Момо Капор и ги посветил

ФОТО: Нејзиниот прекар никој, никогаш до сега не го опишал толку убаво! Цеца ги објави зборовите кои Момо Капор и ги посветил

Фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ Цеца на својот Инстаграм стори објави дел од текст кој за нејзе современо го напишал книжевникот Момо Капор.

Ражнатовиќ се пофалила со текстот „Цеца – некој кој се сака“, во кој Капор ги напишал впечатоците за нејзе, а фолк ѕвездата кратко порачала дека е „горда“.

 

-Таа витка, слаба, провинцијалка на огромните очи со чуден сјај, се најде „сред својата легенда“, стои во текстот кој Капор го напишал за Цеца.

Коронавирус