четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Нејзината песна денеска е популарен хит, но ретко кој ќе ја препознае на оваа фотографија (ФОТО)

Нејзината песна денеска е популарен хит, но ретко кој ќе ја препознае на оваа фотографија (ФОТО)

Пејачката Вики Миљковиќ се појави на домашната музичка сцена во раните 1990 -ти, а некои од нејзините песни денес се попопуларни од било кога.

Има многумина кои веруваат дека пејачката никогаш не изгледала подобро, особено затоа што се појавува во улога на жири во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

„Лоша среќа“, „Женски бубачки“, „Тунел“, „Мехинално“, „Дали сонуваш“, „Години“, се само некои од нејзините хитови што ги слушаат речиси сите генерации.

Кога ќе ги погледнете нејзините фотографии и снимки од минатото, очигледно е дека Вики многу се променила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

Имено, на почетокот на кариерата имала виткана коса, а она што ја прави препознатлива е секако нејзината насмевка.

Нејзината песна „Црно и бело“ стана хит на Тик Ток, каде што беше и смислена кореографија за неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)