сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 77
home Познати

Нејзината мајка го покори модниот свет: Фановите жестоко ја нападнаа ќерката на Синди Крафорд, погледнете ја причината

Нејзината мајка го покори модниот свет: Фановите жестоко ја нападнаа ќерката на Синди Крафорд, погледнете ја причината

Иако има само 16 години, Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд (52) и Ренди Гербер (56), е еден од најбараните модели на светот. Моделот со костенлива коса изгледа исто како Синди во нејзините помлади денови, што беше предност за неа во модниот свет.

Иако нејзината мајка беше славна затоа што не беше слаба, со Каја е поинаку. За неа секогаш се истакнува дека има исклучително тенка фигура. Сепак, во последно време таа е повеќе во фокусот поради нејзината бизарна „витост“ отколку убавината и деловниот успех.

Последните фотографии од Малибу предизвикале критики за нејзината тежина. Фановите велат  дека претерала со диетата. Каја, додека купувала, имала бел фустан со големо деколте кое ги открило коските на градниот кош и тенките нозе.

-Некогаш беше нормално тенка, сега си болно тенка, изјавил еден од следбениците, а други и порачале нешто да јаде.