сабота, 28. март 2020. Вести денес: 73
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Неговото тело не издржа: Двојникот на Цеца Ражнатовиќ почина после срцев удар

Неговото тело не издржа: Двојникот на Цеца Ражнатовиќ почина после срцев удар

Пит Брнс, пејач на британската група „Жив или мртов“ почина во 57 година од животот, после срцев удар.

Имено во деведесттите години предизвика хаос кога со помош на пластични операции го смени својот изглед.

Тој стана двојник на Цеца Ражнатовиќ.

Пит имал повеќе од 300 пластични операции на лицето.