вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Познати

Неговите родители се ѕвезди, а тој веќе тргна по нивните стапки: Синот на Емина и Мустафа е вистинска закана за двајцата со овој негов талент

Неговите родители се ѕвезди, а тој веќе тргна по нивните стапки: Синот на Емина и Мустафа е вистинска закана за двајцата со овој негов талент

Пејачката Емина Јаховиќ за српските медиуми откри сосема неочекувани детали од нејзиниот приватен живот, особено за синовите.

Имено таа додека ги чека настапите и конечно да заврши оваа криза максимално им е посветена на синовите.

-Јаман е потполно подруг од Јавуз, вели таа во емисијата „Ексклузивно“, додавајќи дека многу добро знае што им е потребно на нејзините деца во овој момент кога е сама без нивниот татко од кого се разведе.

Таа додава дека доста време поминува зборувајќи со двајцата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Јаман сега влегува во пубертет и го интересираат и девојчиња, се допишува со нив,вели таа додавајќи дека нејзиниот постар син сега полни 13 години.

Таа се осврна и на помалиот син Јавуз кој е вистински ѕвезда.

Имено тој игра игри и има свој Јутјуб канал на кој ги снима своите мечеви.

Пејачката додава дека тој е многу паметен и знае како да ја гради кариерата сам од мали нозе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Кога Јавуз го сними своето прво Јутјуб видео, јас и Мустафа ги повикавме фановите да го заследат на Инстаграм и тој тогаш доби многу фанови. Еден ден се одлучи сите да ги избрише и кога го прашав што се случува, ми рече: „Мамо ова не се моите вистински фанови, туку ваши, а тоа не го сакам“, додава таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Најнови вести

Коронавирус