среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Познати

НЕГОВИТЕ ФАНОВИ УТРОВО ВО СОЛЗИ: Почина актерот кој имаше само 29 години

НЕГОВИТЕ ФАНОВИ УТРОВО ВО СОЛЗИ: Почина актерот кој имаше само 29 години

Канадскиот актер Џахмил Френч ненадејно почина на 29 години, јавуваат тамошните медиуми.

Менаџерот на популарниот актер кој се прослави со улогата во серијата „Degrassi“ ја потврди веста велејќи дека тоа го изговара со тешко срце.

-Со тешко срце ја потврдувам веста дека мојот драг пријател и клиент почина. Многу ќе го паметат по страста кон уметноста и занаетот. Ве молам да се помилите за него и за неговото семејство во овие тешки моменти, вели неговиот менаџер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

Инаку неколку поранешни колеги од актерот веќе се опростија од него на социјалните мрежи.

Извршниот продуцент на проектот „Soundtrack“ го нарече Френч голема инспирација.

„Можам да потврдам дека тој беше мој добар пријател, соработник и голема инспирација“, вели тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

Актерката Ана Кларк сподели видео на кое го плаши Џахмаил.

„Скршено ми е срцето поради загубата на нашиот пријател. Толку полн со енергија и забава. Секогаш танцуваше. Вистински талент и сјаен пријател. На сите ќе ни недостасуваш“, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

Најнови вести

Коронавирус