петок, 3. јули 2020. Вести денес: 136
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Познати

Неговиот син прегази тинејџерка, а сега стана татко- еден од најбогатите познати Срби стана дедо (ФОТО)

Неговиот син прегази тинејџерка, а сега стана татко- еден од најбогатите познати Срби стана дедо (ФОТО)

Познатиот српски сопственик на телевизијата Пинк, Жељко Митровиќ стана дедо, а убавата вест ја сподели познатата водителка Душица Јаковљевиќ на социјалните мрежи.

Имено Душица на својот Инстаграм профил сподели заедничка фотографија со основачот на телевизијата на која напиша „стана дедо“.

Митровиќ важи и за еден од најбогатите Срби во земјата и пошироко.

Тој инаку доби внука од синот Александар кој стана познат во јавноста по трагичниот настан во 2013 година.

Имено тогаш тој со својот автомобил ја усмрти тинејџерката Андреа Бојаниќ, а неговиот татко во неколку наврати изјавуваше дека се би направил за да го врати животот на девојката.

Парламентарни избори 2020