четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 84
home Познати

Неговата реченица стана вистински хит, па сега е мотив за сите: Познатиот пензионер удри и по Јелена Розга (ФОТО)

Неговата реченица стана вистински хит, па сега е мотив за сите: Познатиот пензионер удри и по Јелена Розга (ФОТО)

Одговорот на пензионерот од Загреб во врска со грипот и неговите совети за здрав живот станаа вистински вирален хит деновиве наназад.

Неговиот хит коментар „Не постој грип, злато мое. Имам 82 години, никогаш не сум бил болен, никогаш не сум бил на доктор. Тоа да го запаметите сите. Срамота, пензионерите го уништија здравството. Ме боли раката, ме боли ногата, се ме боли, вежбај п****** матер“ беше упатен и до хрватската музичка ѕвезда Јелена Розга.

Имено пејачката се придружи на илјадниците шеги поврзани со хит коментарот овие денови, па се пошегува на своја сметка и објави интересна фотографија на својот Инстаграм профил, погледнете.

Инаку, мора да се признае дека пејачката изгледа повеќе од совршено и секогаш се грижи за своето тело.

 

View this post on Instagram

 

Time for a bath ? (dress by @ivan_alduk )

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

 

View this post on Instagram

 

Savrsena iluzija . . .

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Најнови вести

Коронавирус