среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 146
home Познати

Неда Украден не ги додржа солзите: Немам право да тагувам како сите останати, најмногу ми недостасува на концертите

Неда Украден не ги додржа солзите: Немам право да тагувам како сите останати, најмногу ми недостасува на концертите

Познатата пејачка Неда Украден неодамна се соочи со трагедија во семејството, а по смртта на нејзината мајка јавно проговори за тоа како таа навистина се чувствува.

Таа иако многу тешко ја поднела загубата на нејзината мајка нема право да тагува.

-Не ми беше до пеење, но знаете како ние сме луѓе кои работат на јавна сцена и немаме право да тагуваме како и сите останати. Концертите се закажани, може да се откаже еден од нив, но не 17. Мојата мајка беше горда на својата ќерка бидејќи е позната пејачка, ова што сум денес е благодарение на неа, вели пејачката.

Таа вели и дека многу и недостига нејзината мајка особено на нејзините концерти.