четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Познати

Не знаев дали ќе преживеам: Познатата српска пејачка искрено за големата траума која и се случила

Не знаев дали ќе преживеам: Познатата српска пејачка искрено за големата траума која и се случила

Популарната српска пејачка, Јелена Костов, проговори за непријатните ситуации кои ја следеле во текот на кариерата. Таа не крие дека таквите непријатности никогаш нема да ги избрише од сеќавањата.

-Доживував непријатни ситуации. Ние, кои се занимаваме со оваа работа, стварно гледаме се и сешто, кажа Јелена и додаде:

-Во сеќавањето секако ми останаа и работи кои не се ниту малку убави. Јас сум пречувствителна личност, некој случајно да ме турне на улица, јас тоа ќе го прифатам многу трагично. Во мојата работа алкохолот е чудо од тој прави потполно други личности од некои луѓе. Повеќе пати сум присуствувала на ужасни тепачки кои никогаш нема да ги заборавам… На некои ситуации каде просто гледаш и не веруваш што се случува. Секогаш си во некаков ризик, многу патуваме, на настапите има доста пијани луѓе, но и покрај тоа што е многу ризичен, јас велам дека ја имаме најубава работа на светот, кажа пејачката.

Таа признава дека во една прилика се исплашила за својот живот, но дека тоа сега за среќа е зад неа.

-Тоа беше ситуација во која стварно не знаев дали ќе извлечам жива глава. Беше, да не се повтори, кажа Јелена и не сакаше да навлегува во детали.

Qatar 2022